Na deszcz i słońce

Kabrio

Kabriolet. Samochód, za którym tęskni wielu. W naszej strefie klimatycznej nie jest szczególnie popularny ze względu na dużą liczbę dni z opadami w ciągu roku.

Kabriolety to samochody posiadające najczęściej miękki, składany lub zdejmowany dach. Nie mają bocznych słupków drzwiowych i obramowań szyb drzwiowych. Mogą występować w wersjach dwu- lub czterodrzwiowej, choć zdecydowanie popularniejsze są te pierwsze. Jedną z odmian kabrioletów jest roadster, czyli samochód dwumiejscowy, często wyposażony w tzw. siedzenie teściowej (usytuowane niejako w bagażniku) a miękki lub sztywny dach jest całkowicie odczepiany od podwozia.

Od 2006 roku firma Peugeot produkuje dobrze przyjęty model 207 CC. Udane połączenie cabrio i coupe z twardym całkowicie automatycznie sterowanym dachem znalazło wielu zadowolonych nabywców. W 2007 roku 207 była najczęściej kupowanym autem w Europie (437,144 egzemplarzy). Jego wielką zaletą jest również spore zróżnicowanie pojemności i mocy silnika, dzięki czemu dobrze sprawdza się jako długodystansowiec, ale również mały kompaktowy samochód miejski. Czas rozkładania i składania dachu wynosi zaledwie kilkadziesiąt sekund a w najnowszych modelach Peugeota 308 CC został skrócony do 20 sekund.

Jeśli szukacie klasyki, to z pewnością najbardziej znanymi modelami są Mustangi i Cadillac’i. To prawdziwe crème de la crème wśród kabrioletów. Cała śmietanka towarzyska i polityczna Ameryki lat ’50 i ’60 podróżowała tymi wspaniałymi samochodami. Co prawda w porównaniu z dzisiejszymi autami spalały niesamowicie dużo paliwa, ale ważniejszy był standard podróży. JFK, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Clint Eastwood czy Elizabeth Tylor, to sławy, które można było zobaczyć w kabrioletach Mustanga lub Cadillac’a.

Takie samochody są również niezwykle popularne jako rekwizyty filmowe. Bywało nawet, że dostawały pierwszoplanową rolę! Wystarczy wspomnieć o takich jak: Thelma & Louise, La Bamba, Cobra, Zmowa milczenia czy Sposób na spędzenie czasu

Thelma&Louise

Jeśli zatem szukacie samochodu, który będzie świetnie wyglądał, służył Wam latem i zimą i dzięki któremu poczujecie PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ, to kabriolet będzie najlepszym wyborem.

Przypominamy, że w przypadku samochodów sprowadzonych z USA tłumaczeniom przysięgłym podlega: dowód rejestracyjny/akt własności, umowa kupna-sprzedaży oraz ewentualnie list przewozowy.

Realizacja całości tłumaczenia to w naszym biurze najwyżej 2 dni robocze, więc ZAPRASZAMY! :)