Lektury na wakacje

Green-Book

Lato to dla większości z nas czas przynajmniej krótkiego oddechu i odpoczynku od pędy codziennego życia. Jak dowodzą badania, w czasach kryzysu więcej Polaków decyduje się na pozostanie w swoich domach/miejscowościach i spędza urlop aktywnie, choć niekoniecznie w relaksującym tego słowa znaczeniu. Często biorąc urlop decydujemy się na zrobienie dawno odkładanego remontu, odnawiania domu lub mieszkania, czy realizację innych długo odkładanych a nieszczególnie przyjemnych obowiązków. Dlatego tak naprawdę taki urlop nie pomaga nam odpocząć i po tygodniu czy dwóch wracamy do pracy jeszcze bardziej zmęczeni i nerwowi.

Jest jednak sposób, dzięki któremu możemy co jakiś czas „zresetować” nasz umysł i ciało. Jeśli z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na dłuższy wyjazd, postarajmy się o krótkie ale regularne odpoczynki, bez potrzeby pakowania walizek, bukowania biletu lotniczego i miejsca w hotelu.

Jeśli mieszkacie w Polsce, macie wiele szczęścia!! W każdym z naszych województw znajdziecie spokojne zakątki, w których można odpocząć od wielkomiejskiego gwaru i pędu. Nawet mieszkając w dużych miastach jak Warszawa, Katowice czy Szczecin znajdziecie tam parki i tereny rekreacyjne, gdzie możecie pograć w piłkę, badmintona czy po prostu poleżeć na kocu i poczytać interesującą książkę.

Właśnie książki są jedną z tańszych form relaksu, przy jednocześnie „podprogowo” dozowanej edukacji. Książki możemy kupić albo wypożyczyć. Jak widać pojawienie się na rynku elektronicznych czytników nie wpłynęło za bardzo na rynek książek papierowych. Nadal jest wielu amatorów zapachu farby drukarskiej i przewracania szeleszczących kartek. My należymy właśnie do tych tradycjonalistów :) Ale najważniejsze, żeby w ogóle czytać.

IMAG0283[1]

Kilka miesięcy temu do naszego biura wprowadziła się właścicielka małego wydawnictwa 12 Posterunek – Katarzyna Godycka. Wydawnictwo mikro, ale już mamy na półce dwie książki wydane przez Katarzynę (kolejne są w przygotowaniu!).

Być może widzieliście albo słyszeliście o serialu „Castle” produkowanym przez amerykańską stację ABC? Możecie go oglądać na kanale Universal Channel. 12 Posterunek wydał dwie książki powiązane z tym serialem i jeśli lubicie kryminały, to doskonale trafiliście! Tłumaczenia z angielskiego dokonała sama Katarzyna i czyta się świetnie. W sam raz na leniwe popołudnie na kocu w cieniu drzewa ze szklanką zimnej lemoniady… bo Nikki Heat jest naprawdę gorąca! :) Jeśli więc nie wiecie, jaką lekturę zabrać ze sobą do samolotu/pociągu/na plażę/do parku albo po prostu do łóżka, to zdecydowanie polecamy serię Castle’a.

Zapraszamy do odwiedzenia strony wydawnictwa http://12posterunek.pl/, gdzie znajdziecie również informacje o sprzedaży specjalnej, promocjach, konkursach itp. Szczególna gratka dla fanów serialu, to książki z autografami twórcy serialu i pierwszopplanowych aktorów!

My ze swej strony zapraszamy również do naszego biura. Jeśli szukacie tłumaczy dłuższych form literackich, to znajdziecie ich właśnie u nas! :)

UDANEGO URLOPU! :)