Co nowego na rynku jednośladów?

7 Ogólnopolska Wystawa-2

Trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy, więc po raz kolejny odwiedziliśmy w tym roku 7 już Ogólnopolską Wystawę Motocykli i Skuterów. Było trochę nowości i trochę klasyki, ale po kolei.

Wejściówki, podobnie jak w ubiegłym roku, kosztowały 25 zł. Na miejscu znalazło się również miejsce z napojami, kawą i jedzeniem, zatem jeśli ktoś zabawił naprawdę długo oglądając, pytając i rozważając zakup albo kupując, to nie miał szansy paść z głodu lub pragnienia. Parking 5 zł/godzinę. Ogólnie organizacja bardzo sprawna i profesjonalna.

 Bilet-crop

 

Na miejscu zastaliśmy stoiska stałych bywalców, znanych w branży nie tylko motocyklowej… BMW Group Polska, Ducati, Grupa Piaggio, Suzuki, Yamaha czy ZIPP.

Wystawa motocykli 2015 - cz1

Było również kilka dość zaskakujących ofert, m.in. Ligier Microcar z propozycją (bardzo) małolitrażowych samochodów (mała pojemność silnika kwalifikuje te pojazdy do grupy, w której kierowcą może być osoba już od 14 roku życia i bez potrzeby posiadania prawa jazdy). Oferta przygotowana z myślą o bardzo młodych kierowcach. Samochody nie rozwijają zwykle prędkości większej niż 45km/h i mieszczą się cenowo w segmencie 30-40 tysięcy dla wersji podstawowej.

Myślę, że to interesująca i z pewnością bezpieczniejsza alternatywa dla skuterów.

DSCF1886

Oprócz motocykli i skuterów, których było zatrzęsienie trafiły się jednak również 2 stanowiska z rowerami – miła niespodzianka :) I dwa stanowiska z rowerami i hulajnogami elektrycznymi i spalinowymi. Tu zatrzymałam się na chwilę, bo i wygląd i możliwości tych pojazdów zrobiły mi również wielką niespodziankę!

Jednym z wystawców był SXT Scooters.

Rower elektryczny-crop

Fot. Materiały promocyjne.

Oferta wygląda ładnie i ciekawie. Myślę, że na dłuższe z krótszych dystansów jakie wiele osób ma do pokonania w mieście z domu do pracy i z powrotem, można się zastanowić. Ceny kształtują się w okolicach 5 tysięcy, w zależności od modelu i wyposażenia. Niestety z polskiej strony producenta nie dowiemy się zbyt wiele, bo nadal jest w budowie, ale sporo możecie się dowiedzieć o budowie i wyposażeniu ze strony niemieckiej (dostępna również anglojęzyczna wersja strony) www.sxt-scooters.de. Jeśli szukacie małego pojazdu, czegoś między motorem a rowerem, to to właśnie jest TO, co może spełnić Wasze oczekiwania.

BMW folder-crop

Fot. Materiały promocyjne.

Klasycznie, życiową mądrością podzieliło się z nami BMW. Nie ma to jak porządna afirmacja z myślą o nadchodzącej wiośnie :)

Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszym facebookowym profilu. Serdecznie zapraszamy!